за добрасумленныя адносіны да выканання службовых абавязкаў,
высокія паказчыкі ў аператыўна-службовай дзейнасці, актыўны ўдзел у ахове
грамадскага парадку падчас правядзення XXIX Міжнароднага фестывалю
мастацтваў ”Славянскі базар у Віцебску“:
- Белабжэцкага Уладзіслава Вячэслававіча – камандзіра 4-га ўзвода
роты дарожна-патрульнай службы дзяржаўнай аўтамабільнай інспекцыі міжраённага
аддзела дзяржаўнай аўтамабільнай інспекцыі ўпраўлення ўнутраных спраў
Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта, маёра міліцыі
- Якаўлева Антона Мікалаевіча –
начальніка службы падрыхтоўкі падраздзяленняў аддзялення баявой падрыхтоўкі
вайскавой часці 5524, маёра
- Крумплеўскага Эдуарда Станіслававіча – старшага інспектара
дарожна-патрульнай службы групы дарожна-патрульнай службы дзяржаўнай аўтамабільнай
інспекцыі аддзялення дзяржаўнай аўтамабільнай інспекцыі міліцыі грамадскай
бяспекі аддзела ўнутраных спраў Браслаўскага раённага выканаўчага камітэта,
старшага лейтэнанта міліцыі
- Буевіча Сяргея Анатольевіча – камандзіра аддзялення 3-га ўзвода аператыўнай роты
атрада міліцыі асобага прызначэння ўпраўлення ўнутраных спраў Віцебскага
абласнога выканаўчага камітэта, старшага прапаршчыка міліцыі.
(Пастанова Прэзідыума Віцебскага абласнога
Савета дэпутатаў ад 20.07.2020 №25)
за
шматгадовую добрасумленную працу і значны ўклад у сацыяльна-эканамічнае
развіццё Дубровенскага раёна:
- Кандрашова
Аляксандра Анатольевіча – пенсіянера,
ветэрана працы
- Ягораву Галіну
Аляксееўну – аператара паточнай лініі па выпрацоўцы валакна адкрытага
акцыянернага таварыства ”Дубровенскі льнозавод“;
за
шматгадовую добрасумленную працу, высокі прафесіяналізм:
- Хахель Тамару
Аляксееўну – галоўнага бухгалтара
Полацкага камунальнага ўнітарнага
паліграфічнага прадпрыемства ”Спадчына Ф.Скарыны“
- Сцегашову
Аксану Вітальеўну – майстра станцыі аўтазаправачнай (газазаправачнай)
Наваполацкага ўчастка АЗС упраўлення
рознічнага гандлю рэспубліканскага
даччынага ўнітарнага прадпрыемства па забеспячэнню нафтапрадуктамі
”Беларуснафта-Вiцебскаблнафтапрадукт“;
за
шматгадовую бездакорную службу і ўзорнае выкананне службовых абавязкаў:
- Аксінушкіну
Таццяну Анатольеўну – начальніка
шпітальнага аддзялення – урача-тэрапеўта медыцынскай роты 103 Віцебскай асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай
ордэна Леніна, Чырвонасцяжнай, ордэна Кутузава ІІ ступені, імя 60-годдзя СССР
брыгады, гвардыі капітана медыцынскай службы
- Воранава
Яўгенія Паўлавіча – старшага інструктара – начальніка разведавальна-вадалазнага
аддзялення інжынерна-сапёрнай роты 103 Віцебскай асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай
ордэна Леніна, Чырвонасцяжнай, ордэна Кутузава ІІ ступені, імя 60-годдзя СССР брыгады,
гвардыі старшага прапаршчыка;
за
плённую працу, высокі прафесіяналізм, значны асабісты ўклад у арганізацыю і
аказанне медыцынскай дапамогі пацыентам з інфекцыяй COVІD-19:
- Антонава
Юрыя Анатольевіча – урача-анестэзіёлага-рэаніматолага аддзялення анестэзіялогіі
і рэанімацыі ўстановы аховы здароўя ”Віцебскі абласны клінічны анкалагічны
дыспансер“
- Васюковіча
Генадзія Мікалаевіча – урача-анестэзіёлага-рэаніматолага
аддзялення анестэзіялогіі і рэанімацыі ўстановы аховы здароўя ”Пастаўская
цэнтральная раённая бальніца“
- Галоўчыц
Наталлю Аляксандраўну – намесніка галоўнага ўрача (па медыцынскай экспертызе і
рэабілітацыі) установы аховы здароўя ”Докшыцкая цэнтральная раённая бальніца“
- Галыга Галіну Дзмітрыеўну – урача-тэрапеўта
(участковага) Бабініцкай участковай бальніцы ўстановы аховы здароўя ”Віцебская
гарадская паліклініка № 7“
- Жолудзеву
Алену Уладзіміраўну – медыцынскую
сястру сёмага інфекцыйнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Віцебская
абласная клінічная інфекцыйная бальнiца“
- Кашнікаву
Алену Васільеўну – урача-пульманолага кансультатыўнай паліклінікі ўстановы
аховы здароўя ”Віцебскі абласны дыягнастычны цэнтр“
- Кулiк Лiлiю
Мiкалаеўну – галоўную медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя ”Талачынская цэнтральная
раённая бальнiца“
- Красоўскага Мiкалая Якаўлевiча – галоўнага дзяржаўнага
санiтарнага ўрача горада Вiцебска i Вiцебскага раёна – галоўнага ўрача
дзяржаўнай установы ”Вiцебскi занальны цэнтр гiгiены i эпiдэмiялогii“
- Малаціон
Аксану Васільеўну – намесніка галоўнага ўрача па амбулаторна-паліклінічнай
рабоце ўстановы аховы здароўя ”Лёзненская цэнтральная раённая бальніца“
- Рослік Людмілу
Адамаўну – намесніка галоўнага ўрача па медыцынскай частцы ўстановы аховы
здароўя ”Віцебскі абласны клінічны радзільны дом“
- Селькіну
Юлію Уладзіміраўну – урача-отарыналарынголага отарыналарынгалагічнага кабінета
хірургічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Вiцебская гарадская паліклiніка
№ 6“
- Сінкевіча
Уладзіміра Аляксеевіча – галоўнага ўрача
дзяржаўнай установы ”Віцебскі абласны цэнтр гігіены, эпідэміялогіі і
грамадскага здароўя“
- Скавародка
Наталлю Іванаўну – урача-псіхатэрапеўта (загадчыка) псіхіятрычнага аддзялення №
2 установы аховы здароўя ”Лепельская абласная псіхіятрычная бальніца“
- Шлёнскую
Вольгу Аляксандраўну – урача-тэрапеўта
(загадчыка) тэрапеўтычнага аддзялення
ўстановы аховы здароўя ”Ушацкая цэнтральная раённая бальніца“
- Шындзерава
Уладзіміра Аляксеевіча – намесніка галоўнага ўрача па медыцынскай частцы
ўстановы аховы здароўя ”Віцебскі абласны дзіцячы клінічны цэнтр“.
(Пастанова Прэзідыума Віцебскага абласнога Савета дэпутатаў ад 24.07.2020 № 26)